Vishay/Dale RN55C3442BBSL
RN55C3442BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C3442BBSL
Brief Description
RES 34.4K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C3442BBSL.pdf
Availability of RN55C3442BBSL
QUANTITY
RN55C3442BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C3442BBSL
Internal Part NumberEIS-RN55C3442BBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C3442BBSL
Related LinksRN55C3, RN55C3442BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C3442BBSL Details Description
Related parts for RN55C3442BBSL
IC REG BUCK ADJ 1.5A 16TSSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 250W datasheet.pdf
KIT DEV FOR CC2420 datasheet.pdf
IC LOAD SHARE CONTR 16-SOIC datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 16 IN 10 OUT 24V datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf