Vishay/Dale RN55C3922CBSL
RN55C3922CBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C3922CBSL
Brief Description
RES 39.2K OHM 1/8W .25% AXIAL
Datasheet Download
RN55C3922CBSL.pdf
Availability of RN55C3922CBSL
QUANTITY
RN55C3922CBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C3922CBSL
Internal Part NumberEIS-RN55C3922CBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C3922CBSL
Related LinksRN55C3, RN55C3922CBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C3922CBSL Details Description
Related parts for RN55C3922CBSL
IC DAC 16BIT SERIAL-IN 14-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 240K OHM 1206 datasheet.pdf
EDGECARD 112POS SMD W/O POST datasheet.pdf
CABLE COAX PLEN RG59 20AWG 500' datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 1A 24VDC datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X6S 0603 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE10 datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf