Vishay/Dale RN55C4321BB14
RN55C4321BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C4321BB14
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C4321BB14.pdf
Availability of RN55C4321BB14
QUANTITY
RN55C4321BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C4321BB14
Internal Part NumberEIS-RN55C4321BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C4321BB14
Related LinksRN55C4, RN55C4321BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C4321BB14 Details Description
Related parts for RN55C4321BB14
DISCHARGE NEEDLE UNIT ER-TF datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLAN 200POS GOLD datasheet.pdf
RES 3.88 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SWITCH REED MAG AXL 10-13AT 200V datasheet.pdf