Vishay/Dale RN55C4322CR36
RN55C4322CR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C4322CR36
Brief Description
RES 43.2K OHM 1/8W .25% AXIAL
Datasheet Download
RN55C4322CR36.pdf
Availability of RN55C4322CR36
QUANTITY
RN55C4322CR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C4322CR36
Internal Part NumberEIS-RN55C4322CR36
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C4322CR36
Related LinksRN55C4, RN55C4322CR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C4322CR36 Details Description
Related parts for RN55C4322CR36
CONN HDR 2MM MALE 1ROW RA 16POS datasheet.pdf
RES SMD 8.66KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
MODULE POWER DC/DC POL 3A datasheet.pdf
VARISTOR 198V 12KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf