Vishay/Dale RN55C4323BB14
RN55C4323BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C4323BB14
Brief Description
RES 432K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C4323BB14.pdf
Availability of RN55C4323BB14
QUANTITY
RN55C4323BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C4323BB14
Internal Part NumberEIS-RN55C4323BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C4323BB14
Related LinksRN55C4, RN55C4323BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C4323BB14 Details Description
Related parts for RN55C4323BB14
IC AMP AUDIO PWR 3.1W MONO 8MSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR RESET 4.50V 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C/SMBUS 8SO datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 268 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.4A 48 MOHM SMD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
MACHINE SCREW COMBINATION M3 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf