Vishay/Dale RN55C6573BRSL
RN55C6573BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C6573BRSL
Brief Description
RES 657K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C6573BRSL.pdf
Availability of RN55C6573BRSL
QUANTITY
RN55C6573BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C6573BRSL
Internal Part NumberEIS-RN55C6573BRSL
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)657k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C6573BRSL
Related LinksRN55C6, RN55C6573BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C6573BRSL Details Description
Related parts for RN55C6573BRSL
CAP FILM 0.02UF 3% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 11.4A 4 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8-USOP datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 2.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 297 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP E, AFS S4, datasheet.pdf
SSD MSATA 6G 240GB CE MLC COM datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A datasheet.pdf