Vishay/Dale RN55C7323FB14
RN55C7323FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C7323FB14
Brief Description
RES 732K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C7323FB14.pdf
Availability of RN55C7323FB14
QUANTITY
RN55C7323FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C7323FB14
Internal Part NumberEIS-RN55C7323FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)732k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C7323FB14
Related LinksRN55C7, RN55C7323FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C7323FB14 Details Description
Related parts for RN55C7323FB14
RES SMD 1.21K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V .1A SSS-MINI-3P datasheet.pdf
2P MT-EDGE STECK datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ SINE WAVE PC datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
RES 597K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 549 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf