Vishay/Dale RN55C8451CBSL
RN55C8451CBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C8451CBSL
Brief Description
RES 8.45K OHM 1/8W .25% AXIAL
Datasheet Download
RN55C8451CBSL.pdf
Availability of RN55C8451CBSL
QUANTITY
RN55C8451CBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C8451CBSL
Internal Part NumberEIS-RN55C8451CBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C8451CBSL
Related LinksRN55C8, RN55C8451CBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C8451CBSL Details Description
Related parts for RN55C8451CBSL
TVS DIODE 4VWM SSMINI2 datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 192MB datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
LABEL 2 X 3" ORANGE 1000/PK datasheet.pdf
END PLATE LIGHT GRAY datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 36.1K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf