Vishay/Dale RN55C9093FBSL
RN55C9093FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C9093FBSL
Brief Description
RES 909K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C9093FBSL.pdf
Availability of RN55C9093FBSL
QUANTITY
RN55C9093FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C9093FBSL
Internal Part NumberEIS-RN55C9093FBSL
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C9093FBSL
Related LinksRN55C9, RN55C9093FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C9093FBSL Details Description
Related parts for RN55C9093FBSL
CONN HEADER 36POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 30V 3.4A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
QF50 SRD HDR RA KEY .1AU 16POS datasheet.pdf
FINGERSTOCK BECU 6.35X406.4MM datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 6POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 20% 253VAC AXIAL datasheet.pdf