Bourns Inc. CDSOD323-T24C-DSL
CDSOD323-T24C-DSL picture photo
Mfg. Part Number
CDSOD323-T24C-DSL
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 24VWM 56VC SMD
Datasheet Download
CDSOD323-T24C-DSL.pdf
Availability of CDSOD323-T24C-DSL
QUANTITY
CDSOD323-T24C-DSL Order Process
Ship out your order
Specifications of CDSOD323-T24C-DSL
Internal Part NumberEIS-CDSOD323-T24C-DSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
Voltage - Breakdown (Min)26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp56V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)6A (8/20µs)
Power - Peak Pulse350W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency3pF @ 1MHz
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDSOD323-T24C-DSL
Related LinksCDSOD323, CDSOD323-T24C-DSL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CDSOD323-T24C-DSL Details Description
Related parts for CDSOD323-T24C-DSL
IC OPAMP GP 110KHZ 8DIP datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 400V 50MA 6-SMD datasheet.pdf
IC OPAMP RF/IF DIFF 16LFCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 46A 8DFN datasheet.pdf
500 TB SP PL PCB CONNECT datasheet.pdf
330UF 385V 35X35MM 85C 12000H datasheet.pdf