Vishay/Dale RN55C9310BB14
RN55C9310BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C9310BB14
Brief Description
RES 931 OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C9310BB14.pdf
Availability of RN55C9310BB14
QUANTITY
RN55C9310BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C9310BB14
Internal Part NumberEIS-RN55C9310BB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C9310BB14
Related LinksRN55C9, RN55C9310BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C9310BB14 Details Description
Related parts for RN55C9310BB14
CONN HEADER .100 SINGL STR 7POS datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 202MW SC70-3 datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADR 72POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
IC BUCK SYNC ADJ 20WQFN datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC SOD-123 datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
SPRING, COMPRESSION datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf