Vishay/Dale RN55C9310DBSL
RN55C9310DBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C9310DBSL
Brief Description
RES 931 OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN55C9310DBSL.pdf
Availability of RN55C9310DBSL
QUANTITY
RN55C9310DBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C9310DBSL
Internal Part NumberEIS-RN55C9310DBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C9310DBSL
Related LinksRN55C9, RN55C9310DBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C9310DBSL Details Description
Related parts for RN55C9310DBSL
FIXED IND 100UH 60MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 10.16MM datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V LPDS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
IC BUFFER ZERO DELAY 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 V HDR /CLIP DR 30AU datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 47MM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf