Vishay/Dale RN55C9312FBSL
RN55C9312FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C9312FBSL
Brief Description
RES 93.1K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C9312FBSL.pdf
Availability of RN55C9312FBSL
QUANTITY
RN55C9312FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C9312FBSL
Internal Part NumberEIS-RN55C9312FBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C9312FBSL
Related LinksRN55C9, RN55C9312FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C9312FBSL Details Description
Related parts for RN55C9312FBSL
JUMPER-H1503TR/A2015B/H1503TR 4" datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 35V 20% 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
HOOK TEST CONN INS PIERCING YEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 51 TYPE A 16POS datasheet.pdf
ICL 5 OHM 20% 6.4A 16MM datasheet.pdf
FIXED IND 62UH 180MA 3.15 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT IN-LINE 2POS SKT datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf