Vishay/Dale RN55C9422BB14
RN55C9422BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C9422BB14
Brief Description
RES 94.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C9422BB14.pdf
Availability of RN55C9422BB14
QUANTITY
RN55C9422BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C9422BB14
Internal Part NumberEIS-RN55C9422BB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)94.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C9422BB14
Related LinksRN55C9, RN55C9422BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C9422BB14 Details Description
Related parts for RN55C9422BB14
MOSFET N-CH 25V 7.6A D2PAK datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56TSSOP datasheet.pdf
RES MO 1W 7.5K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 80E 2.75KV datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 80V 3A DO214AA datasheet.pdf
IC TRPL VID DIGITIZER 128MQFP datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 3A 60V 6-SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf