Vishay/Dale RN55D2321FB14
RN55D2321FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55D2321FB14
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55D2321FB14.pdf
Availability of RN55D2321FB14
QUANTITY
RN55D2321FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55D2321FB14
Internal Part NumberEIS-RN55D2321FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55D2321FB14
Related LinksRN55D2, RN55D2321FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55D2321FB14 Details Description
Related parts for RN55D2321FB14
AC/DC CONVERTER 15V 115W datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS FREE HANG/PNL MT datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 0.36 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 10ppm 8pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
DUST COVER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 7.15 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf