Vishay/Dale RN55D3321FRE6
RN55D3321FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN55D3321FRE6
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55D3321FRE6.pdf
Availability of RN55D3321FRE6
QUANTITY
RN55D3321FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55D3321FRE6
Internal Part NumberEIS-RN55D3321FRE6
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55D3321FRE6
Related LinksRN55D3, RN55D3321FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55D3321FRE6 Details Description
Related parts for RN55D3321FRE6
CAP FILM 0.051UF 2% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 450V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
WP-CN BRASS M16 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf