Vishay/Dale RN55D3481FRE6
RN55D3481FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN55D3481FRE6
Brief Description
RES 3.48K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55D3481FRE6.pdf
Availability of RN55D3481FRE6
QUANTITY
RN55D3481FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55D3481FRE6
Internal Part NumberEIS-RN55D3481FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55D3481FRE6
Related LinksRN55D3, RN55D3481FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55D3481FRE6 Details Description
Related parts for RN55D3481FRE6
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 10K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
CAP TOGGLE ROUND GRAY datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 2KA 2220 datasheet.pdf
TCP 4000 55CC EFD EN/CH datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf