Vishay/Dale RN55D3832FB14
RN55D3832FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55D3832FB14
Brief Description
RES 38.3K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55D3832FB14.pdf
Availability of RN55D3832FB14
QUANTITY
RN55D3832FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55D3832FB14
Internal Part NumberEIS-RN55D3832FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55D3832FB14
Related LinksRN55D3, RN55D3832FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55D3832FB14 Details Description
Related parts for RN55D3832FB14
SIP HEADER 64 POS STRAIGHT PCB datasheet.pdf
IC SWITCH SMBUS DUAL HISD 8SOIC datasheet.pdf
RELAY REED DPST 500MA 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SCT3250EX 7.13" 4" EX111 R datasheet.pdf
SATA CONNECTOR datasheet.pdf
750 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO220AB datasheet.pdf