Vishay/Dale RN55E3320BB14
RN55E3320BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55E3320BB14
Brief Description
RES 332 OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E3320BB14.pdf
Availability of RN55E3320BB14
QUANTITY
RN55E3320BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E3320BB14
Internal Part NumberEIS-RN55E3320BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E3320BB14
Related LinksRN55E3, RN55E3320BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E3320BB14 Details Description
Related parts for RN55E3320BB14
PTC .75A 60V RESETTABLE KINK datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO3P datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 40POS .050 R/A datasheet.pdf
A4 MQ 100W 17 BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf