Vishay/Dale RN55E4533FBSL
RN55E4533FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55E4533FBSL
Brief Description
RES 453K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E4533FBSL.pdf
Availability of RN55E4533FBSL
QUANTITY
RN55E4533FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E4533FBSL
Internal Part NumberEIS-RN55E4533FBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E4533FBSL
Related LinksRN55E4, RN55E4533FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E4533FBSL Details Description
Related parts for RN55E4533FBSL
IC FPGA 61 I/O 84PLCC datasheet.pdf
OPTOISO 5KV LINEAR PHVOLT 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PNEUM PANEL MOUNT ADAPTER datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES 910K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 48V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 10ppm 8pF -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
6800UF 100V 40X100MM 105C 5000H datasheet.pdf