Vishay/Dale RN55E6232DB14
RN55E6232DB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55E6232DB14
Brief Description
RES 62.3K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN55E6232DB14.pdf
Availability of RN55E6232DB14
QUANTITY
RN55E6232DB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E6232DB14
Internal Part NumberEIS-RN55E6232DB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)62.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E6232DB14
Related LinksRN55E6, RN55E6232DB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E6232DB14 Details Description
Related parts for RN55E6232DB14
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 24V datasheet.pdf
FILTER SAW 2.14GHZ LOWLOSS SMD datasheet.pdf
IC VIDEO DVR -0.1DB BIAS 16-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 1.23K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 5VOUT 1W datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
LED MODULE COB VERO WHT datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 24POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 3MM datasheet.pdf