Vishay/Dale RN55E9312FRSL
RN55E9312FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55E9312FRSL
Brief Description
RES 93.1K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E9312FRSL.pdf
Availability of RN55E9312FRSL
QUANTITY
RN55E9312FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E9312FRSL
Internal Part NumberEIS-RN55E9312FRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E9312FRSL
Related LinksRN55E9, RN55E9312FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E9312FRSL Details Description
Related parts for RN55E9312FRSL
CAP CER 0.18UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ14 15 OLIV datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHT/BLU 100' datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
METAL INDENTING MACHINE .187 datasheet.pdf
FUSE 900A 1000V 3KN/110 AR UR datasheet.pdf