Vishay/Dale RN60C1103BR36
RN60C1103BR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1103BR36
Brief Description
RES 110K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1103BR36.pdf
Availability of RN60C1103BR36
QUANTITY
RN60C1103BR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1103BR36
Internal Part NumberEIS-RN60C1103BR36
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1103BR36
Related LinksRN60C1, RN60C1103BR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1103BR36 Details Description
Related parts for RN60C1103BR36
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC LP CONVERT 24BIT 10-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
35W 4X 12V DC INPUT 16.8-75V datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 24POS datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf