Vishay/Dale RN60C1133FB14
RN60C1133FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1133FB14
Brief Description
RES 113K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1133FB14.pdf
Availability of RN60C1133FB14
QUANTITY
RN60C1133FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1133FB14
Internal Part NumberEIS-RN60C1133FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1133FB14
Related LinksRN60C1, RN60C1133FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1133FB14 Details Description
Related parts for RN60C1133FB14
CONN HEADER 13POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
MARKER TIE WRAP STD ORN 7.4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 30PF 1.5KV NP0 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 3.81MM R/A BK datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 10% 1205 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
MDM-100SH016P datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 15W datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 5% 500VDC RADIAL datasheet.pdf