Vishay/Dale RN60C1270BB14
RN60C1270BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1270BB14
Brief Description
RES 127 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1270BB14.pdf
Availability of RN60C1270BB14
QUANTITY
RN60C1270BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1270BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C1270BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)127
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1270BB14
Related LinksRN60C1, RN60C1270BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1270BB14 Details Description
Related parts for RN60C1270BB14
FUSE BOARD MOUNT 4A 63VDC 1206 datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EDGECARD EXTEND 120PS .050 PCI32 datasheet.pdf
OSC SO 200.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
VARISTOR 326V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LENS 7POS 38MM ROUND OD 11.4MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf