Vishay/Dale RN60C1330FBSL
RN60C1330FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1330FBSL
Brief Description
RES 133 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1330FBSL.pdf
Availability of RN60C1330FBSL
QUANTITY
RN60C1330FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1330FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C1330FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1330FBSL
Related LinksRN60C1, RN60C1330FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1330FBSL Details Description
Related parts for RN60C1330FBSL
IC BUCK CTRLR 8BIT PROG 40LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 4.02KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
REMOVAL TOOL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf