Vishay/Dale RN60C1332FRSL
RN60C1332FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1332FRSL
Brief Description
RES 13.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1332FRSL.pdf
Availability of RN60C1332FRSL
QUANTITY
RN60C1332FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1332FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C1332FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1332FRSL
Related LinksRN60C1, RN60C1332FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1332FRSL Details Description
Related parts for RN60C1332FRSL
IC XA MCU 16BIT 32K OTP 80-LQFP datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
IC QUAD RS-485 DIFF RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 120 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
LS 5.08/08/90 3.5SN GY datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
100V P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf