Vishay/Dale RN60C1432FRE6
RN60C1432FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1432FRE6
Brief Description
RES 14.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1432FRE6.pdf
Availability of RN60C1432FRE6
QUANTITY
RN60C1432FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1432FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60C1432FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1432FRE6
Related LinksRN60C1, RN60C1432FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1432FRE6 Details Description
Related parts for RN60C1432FRE6
RES ARRAY 8 RES 470K OHM 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC FIFO 200KB SYNC 25NS 28DIP datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 40MSPS SGL 28SSOP datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO5 0.038" datasheet.pdf
2.0 I/O CRIMP PLUG HSG datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf