Vishay/Dale RN60C1470FRSL
RN60C1470FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1470FRSL
Brief Description
RES 147 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1470FRSL.pdf
Availability of RN60C1470FRSL
QUANTITY
RN60C1470FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1470FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C1470FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1470FRSL
Related LinksRN60C1, RN60C1470FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1470FRSL Details Description
Related parts for RN60C1470FRSL
FIXED IND 4.7UH 320MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 1K 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 10 PG9 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.67 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1M OHM 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 380MA 340 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/2W .05% AXIAL datasheet.pdf