Vishay/Dale RN60C1823FRSL
RN60C1823FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1823FRSL
Brief Description
RES 182K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1823FRSL.pdf
Availability of RN60C1823FRSL
QUANTITY
RN60C1823FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1823FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C1823FRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1823FRSL
Related LinksRN60C1, RN60C1823FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1823FRSL Details Description
Related parts for RN60C1823FRSL
SW KNB 3POS MOM SPSTNO/NC 110V datasheet.pdf
IC SMART VCHIP 18SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 50MA 600 MOHM datasheet.pdf
RES 800 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf