Vishay/Dale RN60C2132BBSL
RN60C2132BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C2132BBSL
Brief Description
RES 21.3K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C2132BBSL.pdf
Availability of RN60C2132BBSL
QUANTITY
RN60C2132BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C2132BBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C2132BBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C2132BBSL
Related LinksRN60C2, RN60C2132BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C2132BBSL Details Description
Related parts for RN60C2132BBSL
RES ARRAY 7 RES 100K OHM 8SSIP datasheet.pdf
BATTERY PACK 2.4V 3100MAH NIMH datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 600MA 170 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT VERT 10 PWR 24 SGL datasheet.pdf
RES 178 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.5VOUT 25W datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 18.5V 10W datasheet.pdf