Vishay/Dale RN60C2210BRE6
RN60C2210BRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C2210BRE6
Brief Description
RES 221 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C2210BRE6.pdf
Availability of RN60C2210BRE6
QUANTITY
RN60C2210BRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C2210BRE6
Internal Part NumberEIS-RN60C2210BRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C2210BRE6
Related LinksRN60C2, RN60C2210BRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C2210BRE6 Details Description
Related parts for RN60C2210BRE6
CONN HEADER 10POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
IDC CABLE- APK10A/ AE10M / APK10 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC VIDEO DECODER 8BIT 32TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 36-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ 10S DELAY ON datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 610MA 260 MOHM datasheet.pdf
1/2" X 20 YDS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ22 23 OLIV datasheet.pdf
O-SCOPE CURRENT PROBE 500KHZ 50A datasheet.pdf