Vishay/Dale RN60C3012BRSL
RN60C3012BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3012BRSL
Brief Description
RES 30.1K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3012BRSL.pdf
Availability of RN60C3012BRSL
QUANTITY
RN60C3012BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3012BRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C3012BRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3012BRSL
Related LinksRN60C3, RN60C3012BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3012BRSL Details Description
Related parts for RN60C3012BRSL
IC HISIDE SWTCH SMBUS DUAL 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE B VERT datasheet.pdf
SMARTSWITCH EVAL KIT OLED PB datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.4A SYNC 10HMLF datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 570MA 440 MOHM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5POS 3.5MM datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IEM OTHER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PNL MNT YLW/GRN 5MM LENS 1' WIRE datasheet.pdf