Vishay/Dale RN60C3012DBSL
RN60C3012DBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3012DBSL
Brief Description
RES 30.1K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3012DBSL.pdf
Availability of RN60C3012DBSL
QUANTITY
RN60C3012DBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3012DBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C3012DBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3012DBSL
Related LinksRN60C3, RN60C3012DBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3012DBSL Details Description
Related parts for RN60C3012DBSL
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
HEATSRHINK TUBING RED datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 1.225A 120 MOHM datasheet.pdf
MARKER LETTER OUTDOOR E datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7K OHM 5% 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
2200UF 400V 65X105MM 85C 2000H datasheet.pdf