Vishay/Dale RN60C3014FRE6
RN60C3014FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3014FRE6
Brief Description
RES 3.01M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3014FRE6.pdf
Availability of RN60C3014FRE6
QUANTITY
RN60C3014FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3014FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60C3014FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.01M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3014FRE6
Related LinksRN60C3, RN60C3014FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3014FRE6 Details Description
Related parts for RN60C3014FRE6
IDC CABLE - MDJ24K/MC26F/MDJ24K datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 16POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC TXRX RS232 3.3V 28-SSOP datasheet.pdf
TRANSFM ISOL 115 TO 230VCT 250VA datasheet.pdf
IC DGTL POT 50K 2CH 14TSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
NFC/RFID 64KBIT EEPROM 13.56MHZ datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
E1 DIE OF 190320210 datasheet.pdf
MOSFET N CH 30V 30A 8DFN datasheet.pdf