Vishay/Dale RN60C3243FRE6
RN60C3243FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3243FRE6
Brief Description
RES 324K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3243FRE6.pdf
Availability of RN60C3243FRE6
QUANTITY
RN60C3243FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3243FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60C3243FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3243FRE6
Related LinksRN60C3, RN60C3243FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3243FRE6 Details Description
Related parts for RN60C3243FRE6
FIXED IND 27UH 80MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET CONT QUADRAX SZ8 RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD9230-250 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 262MA 2.9 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CUT & POLISH ROLL 4X30' A VFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
GROUNDING KIT FOR MODULAR PANELS datasheet.pdf
OSC SO 75.000MHZ LVTTL SMD datasheet.pdf