Vishay/Dale RN60C3320FB14
RN60C3320FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3320FB14
Brief Description
RES 332 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3320FB14.pdf
Availability of RN60C3320FB14
QUANTITY
RN60C3320FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3320FB14
Internal Part NumberEIS-RN60C3320FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3320FB14
Related LinksRN60C3, RN60C3320FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3320FB14 Details Description
Related parts for RN60C3320FB14
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 135V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC LIU DS3/E3/STS-1 144-CSBGA datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 55W STER D 32SO datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
POT 75 OHM 150W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1W DO213AB datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT SKT datasheet.pdf