Vishay/Dale RN60C3321FRSL
RN60C3321FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3321FRSL
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3321FRSL.pdf
Availability of RN60C3321FRSL
QUANTITY
RN60C3321FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3321FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C3321FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3321FRSL
Related LinksRN60C3, RN60C3321FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3321FRSL Details Description
Related parts for RN60C3321FRSL
RES SMD 54.9 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER MALE 96POS R/A PCB datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 15UF 35V 2917 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT datasheet.pdf