Vishay/Dale RN60C3322DB14
RN60C3322DB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3322DB14
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3322DB14.pdf
Availability of RN60C3322DB14
QUANTITY
RN60C3322DB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3322DB14
Internal Part NumberEIS-RN60C3322DB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3322DB14
Related LinksRN60C3, RN60C3322DB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3322DB14 Details Description
Related parts for RN60C3322DB14
CONN RING 16-22 AWG #10 SOLIS datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG CMOS PWRDN 25PPM datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN 2GHZ M03 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMB datasheet.pdf
INTERFACIAL SEAL FOR DB50 datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf