Vishay/Dale RN60C3322FB14
RN60C3322FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3322FB14
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3322FB14.pdf
Availability of RN60C3322FB14
QUANTITY
RN60C3322FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3322FB14
Internal Part NumberEIS-RN60C3322FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3322FB14
Related LinksRN60C3, RN60C3322FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3322FB14 Details Description
Related parts for RN60C3322FB14
TRIMMER 1M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW EMT3F datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 49DSBGA datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 36 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
CBL RIBN 5COND 0.039 MULTI 300' datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
RES 3M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE INLINE FAST/ACT 1.5A 300V datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC SMB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf