Vishay/Dale RN60C3483FB14
RN60C3483FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3483FB14
Brief Description
RES 348K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3483FB14.pdf
Availability of RN60C3483FB14
QUANTITY
RN60C3483FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3483FB14
Internal Part NumberEIS-RN60C3483FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3483FB14
Related LinksRN60C3, RN60C3483FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3483FB14 Details Description
Related parts for RN60C3483FB14
RES SMD 1.43M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SD CARD PUSH-PUSH R/A SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONN PLUG 114POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 530MA 478.8 MOHM datasheet.pdf
Connector Socket 94 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 2.49 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PISTOL GRIP HANDZG datasheet.pdf
TOOLING datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 5POS datasheet.pdf