Vishay/Dale RN60C3483FRSL
RN60C3483FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3483FRSL
Brief Description
RES 348K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3483FRSL.pdf
Availability of RN60C3483FRSL
QUANTITY
RN60C3483FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3483FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C3483FRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3483FRSL
Related LinksRN60C3, RN60C3483FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3483FRSL Details Description
Related parts for RN60C3483FRSL
CONN RECEPT 80POS .100 RT/A DUAL datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFH25T/AE25/AFH25T datasheet.pdf
OSC VCXO 155.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONNECPORT X2 GATEWAY COMM 25PK datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760HBGA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.25A 4WLCSP datasheet.pdf