Vishay/Dale RN60C3833BBSL
RN60C3833BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3833BBSL
Brief Description
RES 383K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3833BBSL.pdf
Availability of RN60C3833BBSL
QUANTITY
RN60C3833BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3833BBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C3833BBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)383k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3833BBSL
Related LinksRN60C3, RN60C3833BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3833BBSL Details Description
Related parts for RN60C3833BBSL
IC DUAL EIA-232 DRVR/RCVR 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10MM VAPO 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT GOLD .100 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 21POS 2.5MM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 2W 15V 133MA OUT datasheet.pdf