Vishay/Dale RN60C3921BRE6
RN60C3921BRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3921BRE6
Brief Description
RES 3.92K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3921BRE6.pdf
Availability of RN60C3921BRE6
QUANTITY
RN60C3921BRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3921BRE6
Internal Part NumberEIS-RN60C3921BRE6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3921BRE6
Related LinksRN60C3, RN60C3921BRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3921BRE6 Details Description
Related parts for RN60C3921BRE6
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD LV 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC DELAY BUFFER QUADRACLK 16SOIC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LM5022 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
PROTECTIVE COVER FOR GX-18MU(B) datasheet.pdf
17.78MM X 22.86MM 1=25/PK datasheet.pdf