Vishay/Dale RN60C3922BRSL
RN60C3922BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3922BRSL
Brief Description
RES 39.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3922BRSL.pdf
Availability of RN60C3922BRSL
QUANTITY
RN60C3922BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3922BRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C3922BRSL
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3922BRSL
Related LinksRN60C3, RN60C3922BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3922BRSL Details Description
Related parts for RN60C3922BRSL
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 28TSSOP datasheet.pdf
LABEL TT 110 BLOCK ADH WHITE datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BOARD RCVR 315MHZ RKE/TPMS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf