Vishay/Dale RN60C4120BB14
RN60C4120BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C4120BB14
Brief Description
RES 412 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C4120BB14.pdf
Availability of RN60C4120BB14
QUANTITY
RN60C4120BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C4120BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C4120BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C4120BB14
Related LinksRN60C4, RN60C4120BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C4120BB14 Details Description
Related parts for RN60C4120BB14
CONN RING 16-22 AWG #6 RED PIDG datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 840MA 70 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 174KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 25POS .156 BLACK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IPD M18 NONSHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
SENSOR MAG SW 28G STANDRD 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.1M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf