Vishay/Dale RN60C4171DB14
RN60C4171DB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C4171DB14
Brief Description
RES 4.17K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN60C4171DB14.pdf
Availability of RN60C4171DB14
QUANTITY
RN60C4171DB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C4171DB14
Internal Part NumberEIS-RN60C4171DB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.17k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C4171DB14
Related LinksRN60C4, RN60C4171DB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C4171DB14 Details Description
Related parts for RN60C4171DB14
IC TXRX RS232 MULTICH 5V 28SSOP datasheet.pdf
IC SWITCH BUS 8BIT TTL 20TSSOP datasheet.pdf
ADAPTER PM3 ICSP TO RJ-11 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8TH 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 3W 6327 datasheet.pdf
IC FIFO 512X9 SYNC 15NS 32-TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 6.80 OHM 11W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf