Vishay/Dale RN60C4220FRSL
RN60C4220FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C4220FRSL
Brief Description
RES 422 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C4220FRSL.pdf
Availability of RN60C4220FRSL
QUANTITY
RN60C4220FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C4220FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C4220FRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C4220FRSL
Related LinksRN60C4, RN60C4220FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C4220FRSL Details Description
Related parts for RN60C4220FRSL
IC XDCP SGL 64-TAP 2.5K 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 SMD datasheet.pdf
RES SMD 9.31 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 OLIVE datasheet.pdf
PLUG SHELL 9 NICKEL FINISH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
PCF 5.00/19/135 3.5SN OR BX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
CAP FILM 51PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf