Vishay/Dale RN60C4221FR36
RN60C4221FR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C4221FR36
Brief Description
RES 4.22K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C4221FR36.pdf
Availability of RN60C4221FR36
QUANTITY
RN60C4221FR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C4221FR36
Internal Part NumberEIS-RN60C4221FR36
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C4221FR36
Related LinksRN60C4, RN60C4221FR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C4221FR36 Details Description
Related parts for RN60C4221FR36
CONN HEADER .100 DUAL STR 52POS datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SW KEY TUBULAR HIGH SECURITY #09 datasheet.pdf
IC TXRX CAN 5V HS 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN 1MM HORZ BOTTOM SMD 4POS datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 528POS SMD datasheet.pdf