Vishay/Dale RN60C4321FBSL
RN60C4321FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C4321FBSL
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C4321FBSL.pdf
Availability of RN60C4321FBSL
QUANTITY
RN60C4321FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C4321FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C4321FBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C4321FBSL
Related LinksRN60C4, RN60C4321FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C4321FBSL Details Description
Related parts for RN60C4321FBSL
ESD JACKET W/CUFFS WHITE XL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T SMD GULL 16V datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 3W 6327 datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 12NS 28TSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT SKT datasheet.pdf
21+21 WAY M VERT 4.5 TAIL WOJS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 275VAC RADIAL datasheet.pdf